Czarter jachtu a koronawirus

Czarter jachtu a koronawirus

Co z wakacjami i urlopem pod żaglami?

Czy to bezpieczne?

Żeglarstwo jest szczególną formą wypoczynku. To od załogi zależy, czy chce spotykać się z innymi żeglarzami i zawijać do portów. Nieograniczona liczba miejsc do cumowanie na dziko pozwala zachować bezpieczny dystans. Dobrze organizując rejs, można  tydzień lub weekend spędzić tylko w gronie swojej załogi, rodziny lub przyjaciół. Poczucie wolności, jakie daje żeglowanie i przestrzenie mazurskich jezior pozwolą odetchnąć po izolacji w czterech ścianach.

Czarter jachtu a koronawirus

Co wziąć ze sobą jadąc na jacht?
– rękawiczki i maseczki,
– środki dezynfekujące,
– zapas jedzenia i wody,
– latarki i świeczki,
– paliwo.

Odpowiednia ilość zapasów pozwoli ograniczyć wizyty w portach i dużych sklepach. Gotować można na jachcie, można grillować i rozpalać ogniska. Prąd na jachcie ułatwia życie, ale nie jest konieczny. Świeczki i latarki spełnią podobną funkcję, a nienaładowany telefon pozwoli odpocząć od natłoku informacji.

Dezynfekcja jachtów

W związku z epidemią koronawirusa postanowiliśmy poszerzyć sprzątanie jachtów po czarterze o dezynfekcję środkami wirusobójczymi i o ozonowanie. Ozonowanie jest jedną z najlepszych metod dezynfekcji budynków użyteczności publicznej np. szkół, przedszkoli i żłobków, lokali gastronomicznych oraz prywatnych mieszkań i domów.

Ozon wykazuje silne działanie niszczące na bakterie, wirusy i inne drobnoustroje, co zostało potwierdzone wieloma badaniami naukowymi. Z tego względu jest powszechnie stosowany w przypadku konieczności odkażenia np. szpitali. Działanie ozonu polega na utlenieniu ścian komórkowych mikroorganizmów, dzięki czemu mogą one zostać skutecznie unicestwione. Specjaliści uważają, że ozonowanie jest skuteczniejsze niż zastosowanie w celach dezynfekcji chloru, fluoru lub promieniowania UV.

Czarter jachtu a stan epidemii

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom podjęliśmy decyzję, że każdy, kto z powodu epidemii nie będzie mógł skorzystać z rejsu w zarezerwowanym terminie, może przesunąć rezerwację na inny dostępny termin w sezonie 2020. Sytuacja ta dotyczy okresów, w których obowiązuje oficjalnie ogłoszony stan epidemii. W przypadku przesunięcia na okres, w którym cena za czarter jest inna, dopłata lub zwrot części kwoty obejmuje tylko różnicę w cenie. Nie pobieramy opłat za przesunięcie rezerwacji.

Zapraszamy do rezerwacji online i kontaktu mailowego lub telefonicznego.