Przebudowa nabrzeża w Mikołajkach

Przebudowa nabrzeża w Mikołajkach jest częścią większego programu inwestycyjnego dla Mazur. Ominie on istniejącą wioskę żeglarską, a właściwie tylko trochę ją zmodyfikuje. Budynki wioski, tawerna pozostaną. Prace remontowe będą trwać z przerwą na letni sezon żeglarski, by nie utrudniać żeglarzom korzystania z portu.

Przebudowa nabrzeża w Mikołajkach – zmiany, zmiany

„Powstanie znacznie szersza, niż obecnie, promenada, która także będzie znacznie, znacznie dłuższa niż obecnie, bo będzie ciągnęła się w stronę Śniardw niemal do granic administracyjnych Mikołajek. Tak naprawdę całe nadbrzeże będzie jednym wielkim portem. Poza tym powstaną nowe miejsca do cumowania łodzi, tarasy spacerowe, zacienione miejsca do odpoczynku, stragany, a na końcu mała mini-plaża” – wyliczył burmistrz Jakubowski. Jednym z założeń unowocześnienia portu w Mikołajkach jest możliwość płacenia za cumowanie za pomocą aplikacji.

Jesienią 2018 zaczęła się przebudowa nabrzeża w Mikołajkach. Rozpoczęła się na wysokości amfiteatru i ciągnie w stronę Jeziora Śniardwy. Projekt zakłada budowę nowych pomostów, więc palowane jest jezioro. Inwestycja wymaga wejścia na 2 metry w akwen.

przebudowa nabrzeża Mikolajki

Remont kanałów

Mazurska infrastruktura dla żeglarzy doczekała się wreszcie remontu. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych WJM wraz z budową śluzy Guzianka II i remontem śluzy Guzianka I – Etap II – przebudowa i umocnienie 5 kanałów na szlaku od Mikołajek do Giżycka, udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim, przebudowa nabrzeży jezior: Mikołajskiego, Niegocin, Nidzkiego oraz brzegów rzeki Pisy”.

Przebudowa nadbrzeża to „inwestycja, która na dobre i na lata zmieni obraz Mikołajek” stwierdził burmistrz Mikołajek. Czas pokaże, jak zmiany wpłyną na żeglarską stolicę południowych Mazur…